Super User featured this event

Crimă și pedeapsă @Tony Bulandra

2019-12-04

19:00:00

începând cu ora :

în data de :

Icon
Icon

Bulevardul Regele Carol I nr. 43, Târgoviște, România

location_on

Moș Crăciun sosește în oraș

2019-12-13

19:30:00

începând cu ora :

în data de :

Icon
Icon

Târgoviște, România

location_on

Trooper - Strigat @Casa Tineretului

2020-01-31

00:00:00

începând cu ora :

în data de :

Icon
Icon

Strada Tineretului 1, Târgoviște 130029, România

location_on
previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow
Slider
Slider
loading

Events

All/None

Pages

All/None
loader Loading the map
Icon
Trotinetisti electrici urbani

Pasionatii de trotinete electrice locali isi impartasesc informatii si participa in comunitate....

Icon
Best Selfie Spots in the City

Cele mai bune locuri de făcut selfie din oraşul Târgovişte. Acest grup de discuţii işi propune să identifice...

Icon
Turism Local Responsabil

Misiunea specialistilor din acest grup este de a promova principiile turismului responsabil, ce are ca...

Icon
Prietenii parcurilor targovistene

Grupul targovistenilor care apreciaza parcurile publice ale orasului. Initiative, idei, solutii si actiuni...

Icon
Electric City

Idei si solutii electrice pentru reducerea poluarii in oras....

Icon
Influenceri târgovişteni

Influencer-ul local este persoana a carei prezenta in mediul online are un impact semnificativ asupra...

Slider
Politici si strategii locale

Grup de dezbatere publica

...

play_arrow
Noi resurse locale pentru dezvoltare

Resurse de informatii si discutii pentru cei interesati de dezvoltarea locala durabila....

play_arrow
Local Coworking

Iubitorii acestui concept de coworking space sunt invitati sa propuna revitalizarea spatiilor publice abandonate...

play_arrow
Best CV

Grup de consultanta in elaborarea unui CV....

play_arrow
Slider
Slider
Animale dragi pierdute sau gasite

Anunturi de pierderi sau gasiri de animale de companie in raza orasului Targoviste...

play_arrow
crowdfunding 4 culture

Crowdfunding, the practice of funding a project or organisation by raising monetary contributions from...

play_arrow
DIY 4 Kids Club

An hour or less is all you need to get these DIY kids crafts done. So, for your bored little ones, these...

play_arrow
Slider

2800

RON

WZATCO C2 4K Full HD 1080P LED Projector

play_arrow

2800

RON

WZATCO C2 4K Full HD 1080P LED Projector

play_arrow

2800

RON

WZATCO C2 4K Full HD 1080P LED Projector

play_arrow

700

RON

Aparat foto Nikon 1J2

play_arrow

2500

RON

Suunto Spartan Ultra Black HR GPS

play_arrow

2500

RON

Suunto Spartan Ultra Black HR GPS

play_arrow

2500

RON

Suunto Spartan Ultra Black HR GPS

play_arrow

2500

RON

Suunto Spartan Ultra Black HR GPS

play_arrow

3520

RON

ANYCUBIC Mega-S 3D Printer

play_arrow

3520

RON

ANYCUBIC Mega-S 3D Printer

play_arrow
Slider
Cofetaria HAPPY-DAY
play_arrow

Cofetaria HAPPY-DAY

Specialisti in dulcegarii, prajituri de casa cu pasiune inclusa ... Sună la 0730084279 !...

touch_app

66

accesari recente

Muzeul Evoluției Omului în Paleolitic
play_arrow

Muzeul Evoluției Omului în Paleolitic

Muzeul adăpostește artefacte unice în România dar și în Europa Centrală și de Sud-Est. Printre acestea,...

touch_app

554

accesari recente

Mall Targoviste
play_arrow

Mall Targoviste

In lucru.Pana la sfarsitul anului viitor va fi gata.Carrefour inca nu este inceput, va fi lipit de constructia...

touch_app

794

accesari recente

Crizantema de Aur
play_arrow

Crizantema de Aur

Festivalul național de romanțe „Crizantema de Aur” este un eveniment muzical ce are loc an de an în Târgoviște....

touch_app

574

accesari recente

Slider
44
puncte reward
play_arrow
local_activity

valentin

Ocupatie :

300
puncte reward
play_arrow
local_activity

Cristi

Ocupatie :

110
puncte reward
play_arrow
local_activity

Magda

Ocupatie :

44
puncte reward
play_arrow
local_activity

CALIN GHEORGHE

Ocupatie :

71
puncte reward
play_arrow
local_activity

Tiberiu

Ocupatie :

758
puncte reward
play_arrow
local_activity

CityAngel

Ocupatie :

Slider
  • Super User featured this event

    CORB Adventure Days 2019 powered by Ford Trucks

    Fosta capitală a Țării Românești este pentru a VI-a oară gazda Campionatului Național de Off Road în perioada 31 Octombrie – 3 Noiembrie a acestui an, când Clubul Off Road București CORB 44 organizează cea de a VII-a etapa din calendarul competițional 2019, in parteneriat cu Primăria Municipiului...
    Fosta capitală a Țării Românești este pentru a VI-a oară gazda Campionatului Național de Off Road în perioada 31 Octombrie – 3 Noiembrie a acestui an, când Clubul Off Road București CORB 44 organizează cea de a VII-a etapa din calendarul competițional 2019, in parteneriat cu Primăria Municipiului Târgoviște, Instituția Prefectului Dâmbovița, Consiliul Județean Dâmbovița și Regia Națională Romsilva.
    Echipa de organizare CORB44 promite și pentru acest an trasee inedite care vor pune la încercare atât abilitățile de pilotaj cât și pe cele de navigare, pentru toate clasele sportive Standard A, B și C, Open, SSV, Extrem cât și pentru cele două clase Promo și Hobby. Fiecare zi de competiție are pentru toate clasele, diferențiat ca dificultate, trasee între 60 și 90 km lungime.
    Este al șaselea an cand CORB 44 orgganizeaza etape în Campionat iar anul acesta, clubul sportiv vine și cu o surpriză pentru concurenții ce nu au reusit să își pună la punct mașinile pentru a participa în cadrul Campionatului. Se ofera astfel șansa de a parcurge traseele clasei Standard cot la cot cu echipajele deja consacrate ale acestui sport, dacă se înscriu la clasa Promo în cadrul CORB Adventure Days 2019 powered by FORD TRUCKS. Pentru a putea participa la această clasă, care nu punctează în cadrul Campionatului National, mașinile trebuie sa respecte specificatiile tehnice ale masinilor de la clasa Standard, dar NU trebuie să fie dotate cu rollcage sau rollbar.
    Clasa Hobby este tratată și în acest an ca o clasă pentru începători, antrenament pentru navigatori și verificare a capacității fiecăruia de a participa, in echipa, la clasele superioare din cadrul Campionatului, oferind astfel ocazia concurenților de a se acomoda cu atmosfera unei etape și cu viitorii adversari. Copiloții vor avea ocazia să navigheze pe road book, dar ca masură de siguranță li se va oferi și track pentru confirmarea pozițiilor. Traseul va fi unul foarte apropiat ca nivel de dificultate de clasa Standard, în consecință vor putea intra în teren numai masini de teren cu tracțiune 4x4 și anvelope cu profil minim AT.

    Programul competitiei :
    Joi, 31 octombrie – hotel Valahia
    10:00 – 22:00 inscrierea, verificarea tehnica, cazare
    19:00 – 23:00 cina
    Vineri, 1 noiembrie – ziua 1 concurs
    08:00 – 09:00 mic dejun
    09:00 breifing/ sedinta tehnica in zona parcului tehnic
    9:30 start oficil CAD 2019
    10:00 start tehnic din zona comunei Sotanga
    17:00 finish preconizat ziua 1
    20:00 cina
    Sambata, 2 noiembrie
    08:00 – 09:00 mic dejun
    09:00 breifing/ sedinta tehnica in zona parcului tehnic
    10:00 start ziua 2 din zona comunei Sotanga
    17:00 finish preconizat ziua 2
    20:00 cina
    Duminica, 3 noiembrie – ziua 3 concurs (Proba Speciala + Trial)
    08:30 – 09:30 mic dejun
    10:00 start Proba Speciala/Trial
    14:00 terminarea Probei Speciale/Trialului (estimare)
    14:30 Festivitatea de Premiere

    Taxa de participare concurs:
    Pentru cei ce doresc sa participe la CORB Adventure Days 2019, exista posibilitatea pentru plata “all-inclusive” (600 lei/participant Hobby, 890 lei/participant pentru Standard si Promo, 990 lei/participant pentru Open/SSV si 1090 lei/participant pentru Extrem). sau numai pentru plata taxei sportive (200 lei/participant pentru Hobby, 400 lei/participant pentru Standard si Promo, 500 lei/participant pentru Open/SSV si 600/participant pentru Extrem), caz in care sportivul primeste RB-ul si poate lua startul in cadrul intrecerii sportive
    Taxa pentru insotitori este de 490 lei/pers
    Pentru cei care nu dețin licența anuală, va mai trebui achitata separat licența One Event (140 lei), asigurarea sportiva (40 ron), adeverința medic (40 ron).
    Pentru clasa Promo și Hobby licența One Event este zero lei, ei trebuind sa achite doar asigurarea și adeverința medicală.
    ATENTIE!!!! Taxa “all-inclusive” si cea pentru insotitori este calculata pentru loc in camera dubla. Pentru cei ce ce doresc cazare in regim single, se va percepe o taxa suplimentara, Organizatorul asigura locuri de cazare sportivilor inscrisi pe site-ul www.cnor.ro sau/si pe adresa office@corb44.ro, pana la data limita cu prioritate, in rest se va aplica principiul primul venit – primul servit in limita locurilor disponibile. Restul concurentilor sau insotitorilor inscrisi la fata locului isi vor putea asigura singuri cazare la hotelurile din oras.


    https://www.cnor.ro/ro/event/corb-adventure-days-etapa-vii-2019/


    Taxele se vor achita prin transfer bancar in contul:
    Asociatia Green Club Off-Road Bucuresti
    C.I.F 26913790
    IBAN: RO81 BACX 0000 0004 7214 5001 UniCredit Bank
    sau cash odată cu îndeplinirea formalităților de înscriere, la secretariatul competiției.


    Echipa de organizare este alcatuită din:
    1. Director concurs și director clasa EXTREM: Silviu Bulugioiu 0740080008
    2. Director clasa OPEN: Anton Bisceanu 0765434483
    3. Director clasa Standard: Bogdan Pascu 0760407662
    4. Director clasa Hobby: Malina Petra 0731842690
    5. Responsabil securitate: Catatlin Milea 0722516424
    6. Responsabil secretariat: Raluca Sarvas 0726560283
    7. Responsabil comunicații: Cristi Diaconu 0745980230
    Mai mult
    31st Oct, 2019 4:00PM - 3rd Noi, 2019 3:00PM
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    Postare se află sub moderare
    Articolul fluxului a fost publicat cu succes. Articolul nu va fi vizibil în fluxul tău.
Unable to load tooltip content.