Super User featured this event

Concert Holograf - Classic Rock

2020-09-07

19:30:00

începând cu ora :

în data de :

play_arrow
play_arrow
play_arrow

Pta Mihai Viteazu, 1, Târgoviste, Dâmbovita, 130018, Târgoviște, România

location_on

Directia 5 -"Povestea noastra - 30 de ani"

2020-10-07

19:30:00

începând cu ora :

în data de :

play_arrow
play_arrow
play_arrow

Strada Tony Bulandra, Târgoviște, Dâmbovița, 130145, România

location_on
previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow
loading

Events

All/None

Pages

All/None
loader Loading the map
Targoviste in pandemia coronavirus

Ce trebuie să ştiţi despre noul coronavirus, anunţuri şi măsuri locale de prevenţie şi combatere

...

play_arrow
Clubul Colecționarilor Locali

Ne propunem sa sustinem interesele membrilor pasionati si al colectionarilor de antichitati din orasul...

play_arrow
Clubul Astronomilor Amatori

Astronomia de amatori este o activitate de hobby care constă în observarea unor obiecte de pe cerul diurn...

play_arrow
Trotinetisti electrici urbani

Pasionatii de trotinete electrice locali isi impartasesc informatii si participa in comunitate....

play_arrow
Best Selfie Spots in the City

Cele mai bune locuri de făcut selfie din oraşul Târgovişte. Acest grup de discuţii işi propune să identifice...

play_arrow
Turism Local Responsabil

Misiunea specialistilor din acest grup este de a promova principiile turismului responsabil, ce are ca...

play_arrow
Politici si strategii locale

Grup de dezbatere publica

...

play_arrow
Noi resurse locale pentru dezvoltare

Resurse de informatii si discutii pentru cei interesati de dezvoltarea locala durabila....

play_arrow
Local Coworking

Iubitorii acestui concept de coworking space sunt invitati sa propuna revitalizarea spatiilor publice abandonate...

play_arrow
Best CV

Grup de consultanta in elaborarea unui CV....

play_arrow
Animale dragi pierdute sau gasite

Anunturi de pierderi sau gasiri de animale de companie in raza orasului Targoviste...

play_arrow
Clubul Astronomilor Amatori

Astronomia de amatori este o activitate de hobby care constă în observarea unor obiecte de pe cerul diurn...

play_arrow
Clubul Colecționarilor Locali

Ne propunem sa sustinem interesele membrilor pasionati si al colectionarilor de antichitati din orasul...

play_arrow

450

RON

play_arrow

450

RON

play_arrow

450

RON

play_arrow

450

RON

play_arrow

350

RON

play_arrow

570

RON

play_arrow

200

RON

play_arrow

200

RON

play_arrow

200

RON

play_arrow

2800

RON

play_arrow
Piata Tricolorului Targoviste
play_arrow

Piata Tricolorului Targoviste

Piata Tricolorului, este in curs de reamenajare ......

touch_app

288

accesari recente

Corneliu Drăgan - Târgoviște
play_arrow

Corneliu Drăgan - Târgoviște

Născut la Bucureşti pe 3 martie 1956.În anul 1981 absolvă la București cursurile superioare în cadrul...

touch_app

969

accesari recente

Gradina ZOOLOGICA targovisteana
play_arrow

Gradina ZOOLOGICA targovisteana

Gradina Zoologica Targoviste constituie impreuna cu Parcul Chindia, pe care il margineste pe latura de...

touch_app

1496

accesari recente

Clinica RG Dental
play_arrow

Clinica RG Dental

Ne găsiţi foarte uşor în zona Centrului Vechi aproape de terasa restaurantului Casa Veche, lângă Primărie....

touch_app

1870

accesari recente

44
puncte reward
play_arrow
local_activity

valentin

Ocupatie :

591
puncte reward
play_arrow
local_activity

Cristi

Ocupatie :

0
puncte reward
play_arrow
local_activity

Magda

Ocupatie :

193
puncte reward
play_arrow
local_activity

Calin

Ocupatie :

56
puncte reward
play_arrow
local_activity

Tiberiu

Ocupatie :

877
puncte reward
play_arrow
local_activity

CityAngel

Ocupatie :

  • Super User featured this event

    CORB Adventure Days 2019 powered by Ford Trucks

    Fosta capitală a Țării Românești este pentru a VI-a oară gazda Campionatului Național de Off Road în perioada 31 Octombrie – 3 Noiembrie a acestui an, când Clubul Off Road București CORB 44 organizează cea de a VII-a etapa din calendarul competițional 2019, in parteneriat cu Primăria Municipiului...
    Fosta capitală a Țării Românești este pentru a VI-a oară gazda Campionatului Național de Off Road în perioada 31 Octombrie – 3 Noiembrie a acestui an, când Clubul Off Road București CORB 44 organizează cea de a VII-a etapa din calendarul competițional 2019, in parteneriat cu Primăria Municipiului Târgoviște, Instituția Prefectului Dâmbovița, Consiliul Județean Dâmbovița și Regia Națională Romsilva.
    Echipa de organizare CORB44 promite și pentru acest an trasee inedite care vor pune la încercare atât abilitățile de pilotaj cât și pe cele de navigare, pentru toate clasele sportive Standard A, B și C, Open, SSV, Extrem cât și pentru cele două clase Promo și Hobby. Fiecare zi de competiție are pentru toate clasele, diferențiat ca dificultate, trasee între 60 și 90 km lungime.
    Este al șaselea an cand CORB 44 orgganizeaza etape în Campionat iar anul acesta, clubul sportiv vine și cu o surpriză pentru concurenții ce nu au reusit să își pună la punct mașinile pentru a participa în cadrul Campionatului. Se ofera astfel șansa de a parcurge traseele clasei Standard cot la cot cu echipajele deja consacrate ale acestui sport, dacă se înscriu la clasa Promo în cadrul CORB Adventure Days 2019 powered by FORD TRUCKS. Pentru a putea participa la această clasă, care nu punctează în cadrul Campionatului National, mașinile trebuie sa respecte specificatiile tehnice ale masinilor de la clasa Standard, dar NU trebuie să fie dotate cu rollcage sau rollbar.
    Clasa Hobby este tratată și în acest an ca o clasă pentru începători, antrenament pentru navigatori și verificare a capacității fiecăruia de a participa, in echipa, la clasele superioare din cadrul Campionatului, oferind astfel ocazia concurenților de a se acomoda cu atmosfera unei etape și cu viitorii adversari. Copiloții vor avea ocazia să navigheze pe road book, dar ca masură de siguranță li se va oferi și track pentru confirmarea pozițiilor. Traseul va fi unul foarte apropiat ca nivel de dificultate de clasa Standard, în consecință vor putea intra în teren numai masini de teren cu tracțiune 4x4 și anvelope cu profil minim AT.

    Programul competitiei :
    Joi, 31 octombrie – hotel Valahia
    10:00 – 22:00 inscrierea, verificarea tehnica, cazare
    19:00 – 23:00 cina
    Vineri, 1 noiembrie – ziua 1 concurs
    08:00 – 09:00 mic dejun
    09:00 breifing/ sedinta tehnica in zona parcului tehnic
    9:30 start oficil CAD 2019
    10:00 start tehnic din zona comunei Sotanga
    17:00 finish preconizat ziua 1
    20:00 cina
    Sambata, 2 noiembrie
    08:00 – 09:00 mic dejun
    09:00 breifing/ sedinta tehnica in zona parcului tehnic
    10:00 start ziua 2 din zona comunei Sotanga
    17:00 finish preconizat ziua 2
    20:00 cina
    Duminica, 3 noiembrie – ziua 3 concurs (Proba Speciala + Trial)
    08:30 – 09:30 mic dejun
    10:00 start Proba Speciala/Trial
    14:00 terminarea Probei Speciale/Trialului (estimare)
    14:30 Festivitatea de Premiere

    Taxa de participare concurs:
    Pentru cei ce doresc sa participe la CORB Adventure Days 2019, exista posibilitatea pentru plata “all-inclusive” (600 lei/participant Hobby, 890 lei/participant pentru Standard si Promo, 990 lei/participant pentru Open/SSV si 1090 lei/participant pentru Extrem). sau numai pentru plata taxei sportive (200 lei/participant pentru Hobby, 400 lei/participant pentru Standard si Promo, 500 lei/participant pentru Open/SSV si 600/participant pentru Extrem), caz in care sportivul primeste RB-ul si poate lua startul in cadrul intrecerii sportive
    Taxa pentru insotitori este de 490 lei/pers
    Pentru cei care nu dețin licența anuală, va mai trebui achitata separat licența One Event (140 lei), asigurarea sportiva (40 ron), adeverința medic (40 ron).
    Pentru clasa Promo și Hobby licența One Event este zero lei, ei trebuind sa achite doar asigurarea și adeverința medicală.
    ATENTIE!!!! Taxa “all-inclusive” si cea pentru insotitori este calculata pentru loc in camera dubla. Pentru cei ce ce doresc cazare in regim single, se va percepe o taxa suplimentara, Organizatorul asigura locuri de cazare sportivilor inscrisi pe site-ul www.cnor.ro sau/si pe adresa office@corb44.ro, pana la data limita cu prioritate, in rest se va aplica principiul primul venit – primul servit in limita locurilor disponibile. Restul concurentilor sau insotitorilor inscrisi la fata locului isi vor putea asigura singuri cazare la hotelurile din oras.


    https://www.cnor.ro/ro/event/corb-adventure-days-etapa-vii-2019/


    Taxele se vor achita prin transfer bancar in contul:
    Asociatia Green Club Off-Road Bucuresti
    C.I.F 26913790
    IBAN: RO81 BACX 0000 0004 7214 5001 UniCredit Bank
    sau cash odată cu îndeplinirea formalităților de înscriere, la secretariatul competiției.


    Echipa de organizare este alcatuită din:
    1. Director concurs și director clasa EXTREM: Silviu Bulugioiu 0740080008
    2. Director clasa OPEN: Anton Bisceanu 0765434483
    3. Director clasa Standard: Bogdan Pascu 0760407662
    4. Director clasa Hobby: Malina Petra 0731842690
    5. Responsabil securitate: Catatlin Milea 0722516424
    6. Responsabil secretariat: Raluca Sarvas 0726560283
    7. Responsabil comunicații: Cristi Diaconu 0745980230
    Mai mult
    31st Oct, 2019 4:00PM - 3rd Noi, 2019 3:00PM
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    Postare se află sub moderare
    Articolul fluxului a fost publicat cu succes. Articolul nu va fi vizibil în fluxul tău.
Unable to load tooltip content.
Cron Job Starts