CORB Adventure Days 2019 powered by Ford Trucks - 31st Oct, 2019 4:00PM - 3rd Noi, 2019 3:00PM

Link copied to your clipboard
Filter Timeline:
Pinned Items
Activități recente
  • CityAngel a încărcat 4 fotografii în albumul Adventure Days 2019 - Targoviste.
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    Postare se află sub moderare
    Articolul fluxului a fost publicat cu succes. Articolul nu va fi vizibil în fluxul tău.
  • CityAngel will be attending this event
    Postare se află sub moderare
    Articolul fluxului a fost publicat cu succes. Articolul nu va fi vizibil în fluxul tău.
  • Bogdan a adăugat un videoclip nou, CORB 44 Targoviste 2018
    CORB 44 Targoviste 2018
    imagini de la evenimentul din 2018
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    Postare se află sub moderare
    Articolul fluxului a fost publicat cu succes. Articolul nu va fi vizibil în fluxul tău.
  • Bogdan will be attending this event
    Postare se află sub moderare
    Articolul fluxului a fost publicat cu succes. Articolul nu va fi vizibil în fluxul tău.
  • Super User featured this event

    CORB Adventure Days 2019 powered by Ford Trucks

    Fosta capitală a Țării Românești este pentru a VI-a oară gazda Campionatului Național de Off Road în perioada 31 Octombrie – 3 Noiembrie a acestui an, când Clubul Off Road București CORB 44 organizează cea de a VII-a etapa din calendarul competițional 2019, in parteneriat cu Primăria Municipiului...
    Fosta capitală a Țării Românești este pentru a VI-a oară gazda Campionatului Național de Off Road în perioada 31 Octombrie – 3 Noiembrie a acestui an, când Clubul Off Road București CORB 44 organizează cea de a VII-a etapa din calendarul competițional 2019, in parteneriat cu Primăria Municipiului Târgoviște, Instituția Prefectului Dâmbovița, Consiliul Județean Dâmbovița și Regia Națională Romsilva.
    Echipa de organizare CORB44 promite și pentru acest an trasee inedite care vor pune la încercare atât abilitățile de pilotaj cât și pe cele de navigare, pentru toate clasele sportive Standard A, B și C, Open, SSV, Extrem cât și pentru cele două clase Promo și Hobby. Fiecare zi de competiție are pentru toate clasele, diferențiat ca dificultate, trasee între 60 și 90 km lungime.
    Este al șaselea an cand CORB 44 orgganizeaza etape în Campionat iar anul acesta, clubul sportiv vine și cu o surpriză pentru concurenții ce nu au reusit să își pună la punct mașinile pentru a participa în cadrul Campionatului. Se ofera astfel șansa de a parcurge traseele clasei Standard cot la cot cu echipajele deja consacrate ale acestui sport, dacă se înscriu la clasa Promo în cadrul CORB Adventure Days 2019 powered by FORD TRUCKS. Pentru a putea participa la această clasă, care nu punctează în cadrul Campionatului National, mașinile trebuie sa respecte specificatiile tehnice ale masinilor de la clasa Standard, dar NU trebuie să fie dotate cu rollcage sau rollbar.
    Clasa Hobby este tratată și în acest an ca o clasă pentru începători, antrenament pentru navigatori și verificare a capacității fiecăruia de a participa, in echipa, la clasele superioare din cadrul Campionatului, oferind astfel ocazia concurenților de a se acomoda cu atmosfera unei etape și cu viitorii adversari. Copiloții vor avea ocazia să navigheze pe road book, dar ca masură de siguranță li se va oferi și track pentru confirmarea pozițiilor. Traseul va fi unul foarte apropiat ca nivel de dificultate de clasa Standard, în consecință vor putea intra în teren numai masini de teren cu tracțiune 4x4 și anvelope cu profil minim AT.

    Programul competitiei :
    Joi, 31 octombrie – hotel Valahia
    10:00 – 22:00 inscrierea, verificarea tehnica, cazare
    19:00 – 23:00 cina
    Vineri, 1 noiembrie – ziua 1 concurs
    08:00 – 09:00 mic dejun
    09:00 breifing/ sedinta tehnica in zona parcului tehnic
    9:30 start oficil CAD 2019
    10:00 start tehnic din zona comunei Sotanga
    17:00 finish preconizat ziua 1
    20:00 cina
    Sambata, 2 noiembrie
    08:00 – 09:00 mic dejun
    09:00 breifing/ sedinta tehnica in zona parcului tehnic
    10:00 start ziua 2 din zona comunei Sotanga
    17:00 finish preconizat ziua 2
    20:00 cina
    Duminica, 3 noiembrie – ziua 3 concurs (Proba Speciala + Trial)
    08:30 – 09:30 mic dejun
    10:00 start Proba Speciala/Trial
    14:00 terminarea Probei Speciale/Trialului (estimare)
    14:30 Festivitatea de Premiere

    Taxa de participare concurs:
    Pentru cei ce doresc sa participe la CORB Adventure Days 2019, exista posibilitatea pentru plata “all-inclusive” (600 lei/participant Hobby, 890 lei/participant pentru Standard si Promo, 990 lei/participant pentru Open/SSV si 1090 lei/participant pentru Extrem). sau numai pentru plata taxei sportive (200 lei/participant pentru Hobby, 400 lei/participant pentru Standard si Promo, 500 lei/participant pentru Open/SSV si 600/participant pentru Extrem), caz in care sportivul primeste RB-ul si poate lua startul in cadrul intrecerii sportive
    Taxa pentru insotitori este de 490 lei/pers
    Pentru cei care nu dețin licența anuală, va mai trebui achitata separat licența One Event (140 lei), asigurarea sportiva (40 ron), adeverința medic (40 ron).
    Pentru clasa Promo și Hobby licența One Event este zero lei, ei trebuind sa achite doar asigurarea și adeverința medicală.
    ATENTIE!!!! Taxa “all-inclusive” si cea pentru insotitori este calculata pentru loc in camera dubla. Pentru cei ce ce doresc cazare in regim single, se va percepe o taxa suplimentara, Organizatorul asigura locuri de cazare sportivilor inscrisi pe site-ul www.cnor.ro sau/si pe adresa office@corb44.ro, pana la data limita cu prioritate, in rest se va aplica principiul primul venit – primul servit in limita locurilor disponibile. Restul concurentilor sau insotitorilor inscrisi la fata locului isi vor putea asigura singuri cazare la hotelurile din oras.


    https://www.cnor.ro/ro/event/corb-adventure-days-etapa-vii-2019/


    Taxele se vor achita prin transfer bancar in contul:
    Asociatia Green Club Off-Road Bucuresti
    C.I.F 26913790
    IBAN: RO81 BACX 0000 0004 7214 5001 UniCredit Bank
    sau cash odată cu îndeplinirea formalităților de înscriere, la secretariatul competiției.


    Echipa de organizare este alcatuită din:
    1. Director concurs și director clasa EXTREM: Silviu Bulugioiu 0740080008
    2. Director clasa OPEN: Anton Bisceanu 0765434483
    3. Director clasa Standard: Bogdan Pascu 0760407662
    4. Director clasa Hobby: Malina Petra 0731842690
    5. Responsabil securitate: Catatlin Milea 0722516424
    6. Responsabil secretariat: Raluca Sarvas 0726560283
    7. Responsabil comunicații: Cristi Diaconu 0745980230
    Mai mult
    31st Oct, 2019 4:00PM - 3rd Noi, 2019 3:00PM
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    Postare se află sub moderare
    Articolul fluxului a fost publicat cu succes. Articolul nu va fi vizibil în fluxul tău.
Încă nu există activități aici
Unable to load tooltip content.

Alte Evenimente recomandate de membrii comunităţii

20
Oct
Liga 1 - CHINDIA - FCSB
  1.   Sport
  2.   1
13
Oct
CSM Târgoviște - CS "U" NTT Data Cluj
  1.   Sport
  2.   1
15
Oct
Festivalului Internaţional de Astronomie
  1.   Festivaluri
  2.   1
01
Oct
Premiera - Argonautas, un spectacol de: Mc Ranin
  1.   Filme si Teatru
  2.   1
08
Noi
Suntem făcuți din praf de stele de Scott Johnston
  1.   Filme si Teatru
  2.   2
13
Sep
Turul României, Bike Show Târgoviște
  1.   Sport
  2.   2
13
Sep
Festivalul Enescu
  1.   Festivaluri
  2.   2
06
Sep
Expoziția Glass Nouveau - Cristian Florin Anghelescu
  1.   Artă
  2.   1
08
Sep
Goran Bregovic @Zilele Orasului 2019
  1.   Concerte
  2.   3
06
Sep
Zilele Cetății Târgoviște - ediția 2019
  1.   Festivaluri
  2.   2
02
Sep
Cupa Cartierelor la Fotbal - 2019
  1.   Sport
  2.   2
10
Oct
Nabucco de Giuseppe Verdi @Opera Nationala
  1.   Concerte
  2.   2
26
Oct
Othello @Tony Bulandra
  1.   Artă
  2.   1
22
Noi
O scrisoare pierduta
  1.   Artă
  2.   1
15
Noi
Frumos e în septembrie la Veneția
  1.   Artă
  2.   1
Cron Job Starts